Na co si dát pozor při tvorbě webu a jak zajistit, aby váš web byl viděn googlem a seznamem?

Robert Popp, 22. června 2023
Galerie Kunsthalle

Webové domény

Domény jsou nedílnou součástí tvorby webových stránek a mají klíčový vliv na jejich úspěch. Správná volba domény je základem úspěchu vašeho webu a návštěvnosti. Zvažte doménu, která je krátká, snadno zapamatovatelná a co nejvíce odpovídá vašemu oboru činnosti. Mějte na paměti, že doména by měla být jedinečná a snadno vyhledatelná.

Registrace nové domény

 1. Vyberte si doménové jméno:
  Přemýšlejte o vhodném jméně pro vaše webové stránky. Mělo by být krátké, snadno zapamatovatelné a co nejlépe odrazovat vaši identitu nebo obsah stránek.

 2. Zkontrolujte dostupnost:
  Použijte nástroje pro kontrolu dostupnosti doménového jména. Existuje mnoho registrátorů domén, jako je domeny.cz, kde můžete provést vyhledávání a zjistit, zda je vaše preferované jméno k dispozici.

 3. Vyberte správné rozšíření domény:
  Existuje mnoho různých rozšíření domén, jako je .com, .org, .net, .cz, .eu atd. Vyberte takové rozšíření, které nejlépe odpovídá vašemu zaměření a místu působnosti. Snažte se ale zachovat koncovku .cz.

 4. Zaregistrujte si doménu:
  Pokud najdete volné doménové jméno, registrujte si ho u vybraného registrátora (nebo se ozvěte nám). Postupujte podle pokynů na jejich webových stránkách a vyplňte požadované informace.

 5. Spravujte nastavení domény:
  Po zaregistrování domény budete mít možnost spravovat její nastavení, jako jsou DNS záznamy, přesměrování, e-mailové aliasy atd. Přizpůsobte tato nastavení podle svých potřeb. Případně se nám ozvěte a pomůžeme.

Je důležité mít na paměti, že proces registrace domény se může mírně lišit v závislosti na zvoleném registrátoru. Vždy pečlivě čtěte a dodržujte pokyny na stránkách registrátora, abyste získali novou doménu správně a efektivně.

Klíčové slovo se snažte umístit co nejdřív (např: oblecenipraha.cz) kdy klíčové slovo je hned na začátku.

Úprava stávající domény

 1. Vlastník:
  Vždy buďte majitelem domény vy a ostatním dávejte jen autorizaci jako technického správce. Dostat doménu pak v případě problému zpět, je velmi komplikované a mnohdy nákladné díky vzniklým nákladům za právníky nebo advokáty.

 2. Mail vlastníka:
  Vždy doménu registrujte na svůj osobní mail, například na seznamu či google (@seznam.cz, nebo @gmail.com). Nikdy ho neregistrujte na e-mail nějaké z vašich vlastněných domén.

 3. Nakupte i rozšíření:
  Snažte se koupit i domény se stejným názvem a jinými koncovkami (.sk, .com., .org, .net apod.). Když totiž tuto doménu zakoupí někdo jiný, udělá vám takto umělou konkurenci a může tuto doménu nasměrovat na svůj web, případně vám dělat špatnou recenzi / referenci.

 4. Správa domény:
  Abyste svou doménu měli co nejvíc chráněnou a vždy ji mohli upravovat, dejte ji do správy někomu, kdo se o to stará. Prostě profíkovi. Na doménách se nastavuje mnoho záznamů (DNS), které verifikují důvěryhodnost u Google, Seznam, Bing, Yahoo a dalších serverů. Zamezíte tak "spadnutí" vašeho mailu mezi SPAMy.

Nevíte-li si rady, klidně se na nás obraťte. Rádi pomůžeme.

Mějte klíčové slovo na začátku, ideálně s koncovkou .cz, a doménu vlastněte vy na svém soukromém mailu třeba na seznamu či gmailu.

E-maily

Umístění mailů (serverů) hraje velkou roli v důvěryhodnosti a následné doručitelnosti. Doručitelnost jasně koreluje s tím, jak je nastavená doména samotná. Pro podnikání je běžné mít profesionální e-mailovou adresu spojenou s vaším vlastním doménovým jménem. Existuje několik možností, kde můžete mít maily pro podnikání. Zde jsou některé z nich:

Jak NE!

 • mojefirma@seznam.cz

 • mojefirma@gmail.com

 • neznámé domény (gmx.ch a jiné)

Takové maily nevypadají důvěryhodně pro návštěvníky a vaše klienty.

Jak ANO!

 • Google Workspace, kde si napárujete svou doménu, ale budete v prostředí Gmailu, které znáte

 • Email Profi od seznamu, kde si napárujete svou doménu, ale budete v prostředí Seznamu, které znáte

Vždy mail na doméně!

 • Správné nastavení záznamů je klíčové pro samotné doručování mailů ostatním

 • Verifikujte (autorizujte) doménu u ostatních mail serverů, jako je Google (Gmail), Seznam, Bing, Yahoo, Outlook apod, tím totiž zamezíte označení SPAM

Při výběru služby e-mailového hostingu pro vaše podnikání je důležité zvážit několik faktorů, jako je spolehlivost, bezpečnost, funkce, uživatelské rozhraní, technická podpora a cena. Porovnejte různé možnosti a vyberte tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.

 1. E-mailový hosting od vaší registrační autority domén:
  Mnoho registrátorů domén nabízí také služby e-mailového hostingu. Mohou vám poskytnout možnost vytvořit a spravovat e-mailové schránky spojené s vaší doménou (Google Workspace, Email Profi od Seznamu).

 2. Samostatný poskytovatel e-mailového hostingu:
  Existují také specializované společnosti, které se zaměřují na poskytování e-mailového hostingu. Tyto společnosti vám mohou nabídnout různé plány a možnosti, které vám umožní spravovat e-mailové schránky podle vašich potřeb.

 3. Cloudové služby pro podniky:
  Existuje mnoho cloudových služeb pro podniky, jako je například Google Workspace (dříve známý jako G Suite) nebo Microsoft 365 (dříve známý jako Office 365). Tyto služby kombinují e-mailový hosting s dalšími nástroji pro produktivitu a spolupráci. Za tyto nástroje se platí standardně od pár stovek měsíčně.

 4. Vlastní e-mailový server:
  Pokročilí uživatelé mohou provozovat vlastní e-mailový server. Tato možnost vyžaduje pokročilé technické znalosti a správu serveru. Při používání vlastního e-mailového serveru je důležité zajistit bezpečnost a správné nastavení, aby se zabránilo spamu a dalším problémům.

Rádi vám e-maily budeme spravovat, nejste-li technicky zdatní. Stačí se na nás obrátit.

Webdesign

Vyhledávače jsou čím dál více sofistikované, ale vyhledávající ne... Své zvyky moc neměníme :-)

Platformy pro tvorbu webu či shopu

Existuje mnoho různých platform pro vytváření a publikování webových stránek. Tyto platformy jsou jen některé z možností, které jsou k dispozici. Každá z nich má své výhody a vhodnost pro konkrétní typy webů, a proto je důležité vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a dovednostem. Některé z nejpopulárnějších platforem jsou:

Světové platformy

 1. WordPress:
  WordPress je jednou z nejpoužívanějších platforem pro tvorbu webových stránek. Nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní, širokou škálu šablon a rozšíření a je vhodný jak pro osobní, tak i pro podnikové weby.

 2. Wix:
  Wix je cloudová platforma, která umožňuje uživatelům vytvářet webové stránky pomocí drag-and-drop editoru. Poskytuje mnoho funkcí a šablon pro různé typy webů.

 3. Shopify:
  Shopify je specializovaná platforma pro vytváření e-commerce webových stránek. Je vhodný pro prodejce, kteří chtějí vytvořit a spravovat online obchod.

 4. Joomla:
  Joomla je open-source CMS (Content Management System), které umožňuje vytváření různých typů webových stránek, včetně blogů, firemních stránek a elektronických obchodů.

 5. Drupal:
  Drupal je další populární open-source CMS. Je robustní a flexibilní, a proto je vhodný pro tvorbu složitějších a rozsáhlejších webových projektů.

 6. Squarespace:
  Squarespace je platforma pro tvorbu webových stránek, která se zaměřuje na design a vizuální prvky. Poskytuje uživatelsky přívětivé rozhraní a širokou škálu šablon.

 7. Magento:
  Magento je specializovaná platforma pro vytváření e-commerce webových stránek. Je vhodná pro větší a komplexnější online obchody s pokročilými funkcemi.

Nejste-li technický typ a IT vám skoro nic neříká, vyhněte se tomuto řešení a vybírejte z lokálních platforem s českou podporou, nebo se obraťte na nás.

Lokální platformy

 • E-SHOP Profi:
  Shoptet je česká společnost poskytující komplexní e-commerce řešení pro malé a střední podniky. Jejich platforma umožňuje vytvořit a spravovat internetový obchod, který zahrnuje funkcionalitu pro správu produktů, objednávek, plateb, dopravy a dalších aspektů elektronického obchodování. Shoptet nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní, které umožňuje snadné nastavení a úpravu obchodu bez nutnosti programování. Společnost Shoptet působí na českém trhu již několik let a je oblíbená mezi podnikateli, kteří chtějí rozšířit svůj byznys na online prostředí.

  Chcete-li postavit pokročilý e-shop, jděte do spolupráce s Shoptetem.

 • E-SHOP Basic:
  Chcete-li prodávat pouze pár položek na webu, kontaktujte nás, máme své shopové řešení, které vám bude stačit a vyjde vás měsíčně o poznání méně. Shop je napojen na Zásilkovnu a má i platební brány.

  Chcete-li postavit základní e-shop, jděte do spolupráce s námi. Na e-shop od nás se můžete podívat třeba na salon Petra Měchurová (ZDE).

 • WEB od WebsitePoint:
  Naše společnost nabízí profesionální tvorbu webových stránek, včetně e-shopů, které jsou přizpůsobené individuálním potřebám a cílům vašeho podnikání. Weby stavíme na platformě Solidpixels, kterou jako ambasador zastupujeme a jsme největším partnerem.

  Za minulý rok se u nás narodilo 60 webů a mají se čile k světu. Máme za sebou přes 500 webových projektů, nyní pracujeme na 11 nových a dalších 17 jich čeká v pořadí. Tvoříme funkční = vydělečné weby.

Proč vyrobit web od nás?

Jsme přesvědčeni, že webová stránka by neměla být jen nákladem, ale dobrou investicí. Na rozdíl od mnoha konkurenčních firem se zaměřujeme na dosahování konkrétních výsledků pro váš business. Naše webové stránky nejsou jen hezké obaly, ale nástroje, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů a zvýšit zisk.

Společně tvoříme webové stránky, které jsou vidět a vydělávají. A to děláme tak, že přivádíme návštěvníky na váš web a z vašeho webu ho vedeme ke konverzi – krokům, které vedou k vašemu zisku.

Proč si vybrat nás za partnera?

Protože se nebojíme přemýšlet nad vaším projektem a hledat nejlepší řešení pro váš business.

Jsme přátelští, otevření a komunikativní – rádi s vámi budeme spolupracovat na úspěchu vaší firmy.

A co je nejdůležitější: máme zkušenosti a know-how, které potřebujete pro dosažení skvělých výsledků. Mluví za nás počet zrealizovaných webů a to, že pouhých 1.98% klientů nám v minulosti odešlo buď ke konkurenci, nebo svou činnost přerušilo.

 1. Naše ceny jsou výhodné a web s námi je investicí, ne jen nákladem.

 2. Navrhneme a vytvoříme nové webové stránky, zmodernizujeme již existující web, přizpůsobíme ho mobilním zařízením a tabletům a zlepšíme jeho responzivitu.

 3. Poskytneme vám redakční systém pro snadnou správu obsahu a můžeme se také postarat o tvorbu textů a naplnění webových stránek, či tvorba blogu.

Při výrobě se soustřeďte na toto:

 1. budujte krásné, ale především přehledné a funkční weby

 2. vyprávějte příběh = cesta webem (menu, úvodní banner, o nás, ceník, reference, kontakt nebo objednávka)

 3. použití základních barev, max 2 fonty a vzdušnost

 4. návštěvníky webu veďte k nákupu (k cíli) = ke konverzi = k zisku

 5. propojte váš web s řadou chytrých nástrojů, které jsou mnohdy zdarma (viz. níže)

 6. zautomatizujte mnoho rutinní práce jednou provždy = v automatizaci je budoucnost!

 7. využívejte umělou inteligenci jak pro tvorbu textů, tak i pro vytváření fotografií

1/3 Na co si dát pozor při výrobě?

Rychlost načítání

Rychlejší web přináší více klientů i radosti

Kvalita fotek

Načítejte kvalitu fotek dle rychlosti připojení

Responzivita

Kontrolujte správné zobrazení na mobilních zařízení

Prohlížeče

Kontrolujte zobrazení ve webových prohlížečích

Přesná úprava

Díky HTML a CSS kódu upravujte vše do posledního detailu

Minimalismus

Design webu stavte bez zbytečností a překážek

Formuláře

Návštěvníky veďte k formulářům a poptávkám či konzultacím

Zpětné odkazy

Propojujte jednotlivé stránky mezi sebou

2/3 Na co si dát pozor při výrobě?

GDPR

Chraňte data uživatelů v souladu s GDPR

Cookies

Mějte lištu s nastavením Cookies

Zabezpečení

Všechno chraňte a šifrujte proti zneužití

SPAM ochrana

Zabraňte robotům zneužití dat z formulářů

Organický dosah

Buďte vidět i bez placení drahých reklam = koncept a směr

Obsah je král

Tvořte obsah na vašem webu, stavte blog a pište a pište

Sociální sítě

Obsah ze sítí automaticky načítejte na vašem webu

Kontrolujte data

Měřte na Google Analytics, Google Search Console, Webmaster Tool

Spolupracujte

Propojujte vaše klienty mezi sebou = třeba jako my v Kunsthalle

Automatizujte

Propojujte systémy pro váš klidný spánek a automatizujte

3/3 Na co si dát pozor při výrobě?

Automatizace má mnoho výhod pro vaše webové stránky a podnikání. Využití automatizace na vašich webových stránkách může výrazně zlepšit jejich výkon a přispět k úspěchu vašeho podnikání. Zde je několik hlavních výhod automatizace:

 1. Časová úspora:
  Automatizace umožňuje provádět opakující se úkoly a procesy automaticky, což vám ušetří čas a energii. Místo manuálního vykonávání rutinních úkolů se můžete soustředit na důležitější oblasti podnikání.

 2. Zvýšení efektivity:
  Automatizace umožňuje vykonávat úkoly rychleji a přesněji než manuální práce. To vede k větší efektivitě vašeho podnikání a snížení chyb.

 3. Personalizace:
  Automatizace umožňuje personalizovat interakce se zákazníky na základě jejich chování a preferencí. Například můžete posílat automatizované e-maily nebo nabídky zákazníkům na základě jejich předchozího chování na webu.

 4. Zlepšení zákaznického servisu:
  Automatizace může pomoci zlepšit zákaznický servis tím, že umožní rychlé a přesné reakce na dotazy a žádosti zákazníků. Například můžete použít chatboty pro rychlou komunikaci se zákazníky 24/7.

 5. Sledování a analýza:
  Automatizace umožňuje snadné sledování a analýzu dat o vašich webových stránkách a zákaznících. Můžete získat cenné informace o chování zákazníků, úspěšnosti kampaní a dalších metrikách, které vám pomohou optimalizovat váš web a marketingové strategie.

 6. Integrace s dalšími systémy:
  Automatizace umožňuje propojení vašich webových stránek s dalšími systémy a nástroji, jako jsou CRM systémy, platební brány nebo sociální sítě. To umožňuje plynulý přenos dat a automatizovanou správu různých procesů.

Jaké softwary doporučujeme?

V některých případech a kombinacích použití software třetích stran nemusíte zaplatit ani korunu. Uhradíte si jen samotnou implementaci (nastavení). V dlouhodobém měřítku ušetříte nemalé peníze.

Mailing
K CRM systémům připojte Ecomail, MailChimp,Smartemailing nebo Postmark. On-line rezervace přes CalendlyStoodio či jiné.

Audit webu od Website Point

Nejste si jisti, zdali váš web je cajk? Kontaktujte nás a provedeme společný audit a rovnou vám doporučíme opravy.

Error 404

Zkontrolujeme neplatné odkazy na vašem webu

Zdrojový kód

Analýzou zdrojáku odhalíme většinu chyb

Síla webu

Zjistíme počet zpětných odkazů a jejich potenciál

Klíčová slova a popisky

Doporučíme pro web klíčová slova a všechny popisky

Návštěvnost z vyhledávačů

Provedeme analýzu potenciální návštěvnosti z Google a Seznam

Potenciální návštěvnost

Provedeme také analýzu potenciálních pozic

Potenciál frází na webu

Zjistíme informace o umístění webu na zadanou frázi a dáme doporučení

Indexace stránek

Zjistíme počet zaindexovaných stránek a trendy ve vyhledávání

Rychlost na PC i mobilech

Zjistíme, jak se spuštěný web načítá a jestli má dobré skóre

Co dokážeme dál?

Zjistíme a doporučíme vám úpravy...

Hlídání konkurence

Budeme pravidelně hlídat klíčová slova konkurence a jejich placených reklam

Analytika a konverze

Budeme pravidelně analyzovat data z Google služeb pro lepší konverzi

E-shop jako doplněk

Kdykoliv vám můžeme na web přidat funkci
e-shopu s platební bránou a zásilkovnou

Mapové podklady

Vaši firmu s webem přidáme do mapových podkladů od Google a Seznam

Firemní databáze

Vaši společnost s webem zaevidujeme
do databázových portálů firem

Automatizace

Zajistíme a napojíme váš web do ověřených programů pro automatizaci vašich procesů

Umělá inteligence

Díky službě Textee vám měsíčně připravíme unikátní texty na webové stránky, blog či sociální sítě.

Závěrem

Když uděláte na svém webu co nevíce úprav dle tohoto článku, Google i Seznam bude váš web milovat. Vyhledávače totiž chtějí ukazovat apriori weby, které jsou aktualizované a o které se staráte.

85% všech vyhledávajících dotazů v ČR je z Google. Cílíte-li na skupinu starší 55 let, cilte více na Seznam.