Příprava dat.

Dodání.
Podklady.

Ještě jednou dobrý den :-) Zde ti předáváme pár tipů a triků, jak nám co nejlépe a snadno připravit data pro výrobu tvého webu :-) Finální nasazení vašeho webu se odvíjí od dodání dat.

1. Vzorový web.

Líbí se ti nějaký web či E-shop? Napiš nám to, ať se máme od čeho "odpíchnout". Pro první náhled uděláme skoro kopii a následně budeme ladit texty, obrázky, ceníky, nabízené služby a další.

2. Rozložení webu.

Napiš nám, jak chceš mít rozložené navigační menu. Například: DOMŮ | NABÍDKA SLUŽEB | CENÍK | REFERENCE | KONTAKT apod. Pro každou takovou stránku budeme od tebe potřebovat vytvořit dokument word (nebo čistý e-mail) s názvem záložky. Dej nám do wordu texty, obrázky apod. Samotné obrázky, nebudou-li kvalitní, vyměníme v poslední fázi připrav.

3a. Fotky a soubory.

Všechny originální fotky, PDF dokumenty a další soubory nám rovnou pošli na náš e-mail. Je-li soubor velký, využijte služeb úschovny. Všechny vámi poslané dokumenty si uložíme a následně z nich můžeme čerpat. Případně ti zašleme odkaz na Google Disk.

PS: Fotografie nám zašlete prosíme v co největší kvalitě. Zmenšit (velikost pro web) je můžeme vždy, opačně to bohužel nepůjde.

KVALITA TVÝCH FOTOGRAFIÍ?
jedná se o minimální šířku v px (pixelech)

a) FOTKA NA HOMEPAGE: 2.130 px
b) FOTKY DO OBSAHU: 1.200 px
c) FOTKY DOPLŇKOVÉ: 920 px

Vhodný formát: .webp nebo .png 24 bit

3b. Fotky z fotobanky.

FOTKY Z FOTO BANKY?
Chceš-li využít fotografie z fotobanky, navštiv, prosím, fotobanku od Adobe (Odkaz ZDE). Vyber si fotografie, nebo grafiku, které se ti líbí. Každý dokument má své unikátní číslo, jako své ID. Tyto čísla nám, prosíme, zašlete taktéž do WhatsApp. Fotky a grafiku ti zakoupíme. Standardní cena za "zalicencování" na tvůj web a pro tvée používání nejen na webu, ale i do ostatních propagačních materiálů se pohybuje kolem 250 Kč bez 21% DPH. Výrazně doporučujeme nám poslat čísla těchto dokumentů, abychom je licencovali přímo pro tebe a na tvůj projekt, či společnost. Pokuta za porušení autorských práv jde do desetitisíců a někdy přesahuje až sto tisíc korun.

PS: Počet médií ti bude nafakturován ihned po zakoupení . Originály ti na vyžádání můžeme poslat na tvůj e-mail.

4. Logo v křivkách.

Logo nám, prosíme, zašli v křivkách. Člověk, který ti logo vyráběl, bude určitě vědět, co od něj potřebujeme. Takové logo standardně bude v souboru s koncovkami .ai (adobe illustrator), .pdf (PDF tiskové), .ps (adobe photoshop) nebo .cdr (corel draw). Máš-li ho v jiném formátu, možná to vadit nebude, ale to zjistíme až soubor otevřeme.

PS: logo ve formátu .png, .jpg či .jpeg a dalších formátech není pro nás v křivkách. Občas nám formát .png postačí (s transparentním pozadím) pro web. Kdyby ne, tak ti dáme vědět. Případně ti logo můžeme překreslit do křivek. Na ceně se případně domluvíme.

5. Ceníky a rezervace.

Máš-li restauraci, salon nebo podobný obor, zašli nám také ceník tvých služeb. Nejlépe opět ve wordu, nebo PDFku. Texty jako takové nepřepisujeme. Respektive můžeme, ale nezapomeň, že naše práce je odvíjena od hodinové sazby a je zbytečné, abychom ti přepisovali texty. Jsme tu přeci od toho, abychom ti udělali nový funkční web.

Využiváš-li nějaký on-line rezervační systém a chceš, aby se při kliknutí na službu dalo objednat, dejte nám ke každé takové položce i odkaz (nebo script), kam to máme nasměrovat. Jediné URL odkazy na rezervace nebudeme potřebovat, pakliže využíváš rezervační systém
Stoodio. Tam si odkazy najdeme a vše propojíme bez tvého přičinění.